Stawy Rybne Miłków

Stawy Rybne Miłków to istny raj dla wędkarzy i ludzi ceniących sobie ciszę, spokój i piękno naturalnej przyrody.

W samym środku podkarpackich lasów, w kompleksie Lasów Sieniwaskich, niedaleko miejscowości Mołodycz znajdują się Stawy Rybne „Miłków” – istny RAJ DLA WĘDKARZY.

Każdego sezonu przyjeżdżają tutaj stali wędkarze, którzy zauroczeni są atrakcyjnością tego terenu. Co roku spotykamy też nowych amatorów wędkarstwa, którzy mile zaskoczeni naturalnością krajobrazu i wielkimi możliwościami wypoczynku przyjeżdżają do do nas każdego roku. To tutaj można zapomnieć o codziennych problemach i uciec w wędkarski świat bądź podziwiać innych i naturę.

Teren ten można nazwać rezerwatem przyrody, gdyż okoliczne lasy, jak i tereny stawów są praktycznie całkowicie naturalne i nie widać tu niszczycielskiej działalność człowieka.

Stawy leżą w kompleksie leśnym tzw. Lasów Sieniawskich, rozciągających się od Sieniawy po Oleszyce. W zależności od charakteru podłoża oraz stosunków wodnych rosną tu lasy i bory mieszane. Przeważają jednak lasy, które mają drzewostan wielogatunkowy, złożony głównie z sosny, dębu i buka z domieszką innych drzew liściastych szpilkowych.

Tutejszy krajobraz ma swój niezwykły urok w każdej porze roku. Okoliczne lasy doskonale nadają się na aktywny wypoczynek, to także wspaniałe miejsce na weekendową, rodzinną wyprawę. Leśne drogi i ścieżki doskonale nadają się na spacer, rowerową przejażdżkę czy jazdę konną.

Cały ten urok sprawia, że każdy, kto raz odwiedzi tę okolicę zawsze chce tu wrócić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *